Eternity-Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Happy Halloween! ~

2 participanți

In jos

~ Happy Halloween! ~ Empty ~ Happy Halloween! ~

Mesaj  ~Ana-chan~ Dum Oct 31, 2010 3:52 am

Cine nu a auzit de Halloween? Bomboane, costume, fantome, Boo! Vai de mine, e cineva in spatele meu? Nu, nu, glumeam. De Halloween, coincidental, se va redeschide oficial forumul ~Eternity Anime Forum~ , cu mai multe idei si mai multi membrii. Si acum, sa ne aflam in tema, cateva lucruri despre Halloween...
~ Happy Halloween! ~ Snjv0ae2bm9sgwmswwqm
Halloween se pare ca este o sarbatoare de origine celtica, preluata prima oara de Canada si S.U.A. , iar acum de multe tari din Europa. Chiar si la noi a ajuns "zvonul" de Halloween, desi nu il sarbatorim oficial. Inca.
Termenul de "Halloween" provine defapt din englezeasca, de la expresia foarte (ne)auzita "All Hallows' Even", numele sarbatorii crestine a Tuturor Sfintilor. Specific pentru Halloween este predominantul dovleac sculptat (Jack-o'-lantern) si groazele de copii imbracati in te miri ce, batand la usa ta. Desigur, cum sa uitam si vesnica replica "Trick or Treat", care in ultimul timp a devenit, ciudat, una din replicile mele favorite.
~ Happy Halloween! ~ 2010-05-01-273666
Of course, Halloween are o influienta chiar si in animeuri. Daca dati pe Google Images un simplu search la "Halloween Anime" veti gasi o gama larga de poze din care sa alegeti. Dar te seaca sa incerci sa potrivesti poze pentru un forum, crede-ti-ma pe cuvant... Pozele cu Anime Halloween sunt cel mai des cu Vrajitoare kawaii sau magicieni ori cu fete-diavolite dragute. In concluzie, Halloween-ul este o sarbatoare ce se "muleaza" pe orice subiect, fiind el film ("Halloween Town"), carte, sau anime, deci nu ne mai ramane decat sa va spunem...
~ Happy Halloween! ~ 5dyg5vszgwj33eqtqnxe


Ultima editare efectuata de catre ~Ana-chan~ in Dum Oct 31, 2010 6:34 pm, editata de 3 ori
~Ana-chan~
~Ana-chan~
~ Administrator ~
~ Administrator ~

Mesaje : 335
Data de inscriere : 16/10/2010
Varsta : 26
Localizare : Medgidia

https://eternity-anime.forumgratuit.ro

Sus In jos

~ Happy Halloween! ~ Empty Re: ~ Happy Halloween! ~

Mesaj  Moony691 Dum Oct 31, 2010 4:06 am

Ma uit la mine cat sunt de mare,si totusi cu mentalitatea unui prescolar nebun dupa dulciuri.Da,asta'i singurul motiv pentru care ma voi transforma maine-seara intr'o vrajitoare diabolica.Very Happy
Imi lipsesc petrecerile de la scoala...am fost pirat si araboaica.
Apropo, drag(c)ul tau prieten nu a mai apucat sa iti raspunda,dar iti zice acum:se va costuma intr'un Terminator de Vrajitoare sub 13 ani.
Moony691
Moony691
~Membru Incepator~
~Membru Incepator~

Mesaje : 39
Data de inscriere : 31/10/2010
Localizare : N'am nici cea mai vaga idee

http://lunaanime.3xforum.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum