Eternity-Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime-ul lunii Ianuarie - Shugo Chara!

2 participanți

In jos

Anime-ul lunii Ianuarie - Shugo Chara! Empty Anime-ul lunii Ianuarie - Shugo Chara!

Mesaj  ~Ana-chan~ Dum Feb 13, 2011 2:02 am

Anime-ul lunii Ianuarie - Shugo Chara! 1cbeci0q38hcmtoj0zkk
Amu Hinamori este principalul personaj al acestui anime. Aceasta are o personalitate exterioara ''cool & spicy", admirata si, practic, idolatrizata de catre ceilalti. Ea, defapt, nu este deloc asa cum pare a fi, adevaratul ei caracter fiind al unei fete normale, usor introvertita. Cand Amu isi doreste intr-o noapte curaj pentru a-si arata adevarata personalitate, dimineata urmatoare gaseste 3 oua colorate - rosu, albastru si verde - in patul ei. La inceput este uimita si usor speriata, dar, pe parcurs, descopera ca acestia sunt cei 3 Shugo Chara ai ei, Ran, Miki si Suu, care o vor ajuta in peripetiile ce vor urma.
Mi s-a parul un anime acceptabil, desi Amu era usor Mary-Sue-ish. Nu am urmarit anime-ul pentru Amu, ci, sincer, cum ii ziceam si unei prietene:
" I watched Shugo Chara! for 3 main reasons: 1. Ikuto; 2. Utau; 3. Amu's leg warmers"
Serios, iubesc chestiile alea Laughing
~Ana-chan~
~Ana-chan~
~ Administrator ~
~ Administrator ~

Mesaje : 335
Data de inscriere : 16/10/2010
Varsta : 26
Localizare : Medgidia

https://eternity-anime.forumgratuit.ro

Sus In jos

Anime-ul lunii Ianuarie - Shugo Chara! Empty Re: Anime-ul lunii Ianuarie - Shugo Chara!

Mesaj  02gold23 Mier Feb 16, 2011 4:58 am

Cum de poti avea aceleasi morive ca si mine? Si mie imi placea Ikuto si Utau si chestiile alea de pe picioarele lui Amu care habar nu am cum se numesc in romaneste. Iar acele urechi de pisica il faceau pe Ikuto parca si mai kawaii...dar daca il urmaresti pana la sfarsit ajungi sa afli ca nu este doar kawaii ci si periculos dar nu vreau sa fac spoiler. Ma bucur nespus ca a fost ales anime-ul lunii ianuarie.
02gold23
02gold23
~Good Member~
~Good Member~

Mesaje : 267
Data de inscriere : 04/12/2010
Varsta : 28
Localizare : Aci...

http://animeneko.forumz.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum